Lajme

Policia serbe ndalon kthimin e kamionëve në Serbi, po i detyron të qëndrojnë në barrikadë

Autori: Gazeta inFokus 21:33 | 25 September 2021

Policia serbe i ka ndaluar kamionët serbë që të kthehen për Serbi.

Kështu kanë bërëme dije burime zyrtare nga atje.

Sipas këtij burimi, kamioni i parë u lejua që të kthehet për Serbi, por kur policia serbe e pa që këtë po synon ta bëjë edhe i dyti, atëherë e ktheu.

“Po, është e sigurtë. Ne jemi këtu dhe e kemi parë ngjarjen. Kamioni i parë u lejua të kthehet për Serbi, por kur këtë e kërkoi edhe i dyti, atëherë policia serbe e ndaloi dhe e detyroi të kthehet sërish në barrikadë”, tha ky burim për GazetaBlic.

Të tjera