Lajme

Policia nuk ndalet, gjobit mbi 820 qytetarë për mosrespektimin e masave anti-Covid19

Autori: Gazeta inFokus 10:29 | 09 April 2021

Policia e Kosovës nuk po i ndal gjobat ndaj atyre që nuk po e respektojnë̈ ligjin kundër koronavirusit, shkruan Gazeta inFokus.

Në 24 orët e fundit policia e Kosovës ka shqiptuar 821 gjoba për këta persona.

Kjo është kadetja e FSK-së që do ta marr çmimin prestigjioz të Akademisë Ushtarake britanike

Përmes raportit behet e ditur se personat janë̈ dënuar pasi nuk kishin zbatuar masat që parasheh ligji për luftimin dhe parandalimin e pandemisë̈.

Ndërsa gjatë ditës së djeshme nga 5,502 testime për koronavirus janë̈ shëruar 642 persona dhe janë̈ infektuar 871të tjerë̈. /Gazeta inFokus/

Të tjera