Lajme

Policia nuk i ndal gjobat, i dënon rreth 2000 persona

Autori: Gazeta inFokus 09:23 | 29 December 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, policia ka dënuar 1 940 persona që nuk kanë respektuar ligjin, shkruan Gazeta Infokus.

Prej tyre 1 623 persona janë dënuar për mosrespektim të ligjit në trafik, ndërsa 317 persona të tjerë janë dënuar për mosrespektim të masave anti-Covid.

Policia në këto 24 orë ka arrestuar 49 persona, si dhe 18 të tjerë janë në ndalim policor./Gazeta Infokus/

Të tjera