Lajme

Policia nuk i ndal gjobat, dënon mbi 1600 persona brenda një dite

Autori: Gazeta inFokus 10:56 | 22 November 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, policia ka gjobitur 1 178 persona për mosrespektimin e ligjit në Kosovë, ndërsa janë shqiptuar edhe 456 tiketa personave që nuk kanë respektuar masat që parashohin ndalimin dhe luftimin e Covid-19.

Në të njëjtin ditë kanë ndodhur 21 aksidente me të lënduar, 19 me dëme materiale si dhe 1 aksident ka ndodhur me fatalitet.

Në këto 24 orë janë arrestuar 17 persona, 11 të tjerë janë dërguar në mbajtje si dhe 1 person është në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

Të tjera