Lajme

Policia në aksion| Brenda 24-orëvë dënoi afro 900 persona

Autori: Gazeta inFokus 09:21 | 17 September 2020

Afro 900 tiketa janë shqiptuar për mos respektim të masave mbrojtës ndaj COVID-19.

Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës, shkruan Gazeta Infokus.

Ndërsa sipas Policisë gjatë 24-orëve ka ndodhur një aksident me fatalitet, dhe 23 aksidente me të lënduar.

Poashtu edhe 1 mijë e 196 tiketa trafiku janë shqiptuar për qytetaret e Kosovës.

Policia brenda 24 orëshit arrestoi 21 persona dhe dërgoi 12 në mbajtje.

Kurse, 2 persona janë në vuajte të dënimit./Gazeta Infokus/

Të tjera