Lajme

Policia ndërprenë një dasëm në Gjakovë, gjobiten dasmorët

Autori: Gazeta inFokus 20:38 | 05 January 2022

Policia ka intervenuar në një aheng familjar në Hereq të Gjakovës dhe ka shqiptuar gjoba.

Lajmin e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj.

“Rreth orës 18:30, Stacioni policor ne Gjakovë ka pranuar informatë se në fshatin Hereq, Gjakovë ne lokslin “Fetah” është organizuar aheng familjar ( dasma). Policia ka vepruar se bashku me inspektorët e AUV-it dhe nga ana e tyre (AUV) është shqiptuar denim (gjobë), si dhe janë larguar të gjithë mysafiret”, tha Gjurkaj.

Të tjera