Lajme

Policia konfiskon një veturë të vjedhur në Bullgari

Autori: Gazeta inFokus 13:48 | 11 June 2022

Policia e Kosovës në pikën kufitare në Vermicë ka identifikuar një veturë të vjedhur në Bullgari e cila vinte territori i Shqipërisë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë rasti ka ndodhur mbrëmjen e së premtes, ku pas kontrollit në ‘vijën e dytë’ ka dalë në përfundim që vetura është vjedhur në vitin 2021 në Bullgari.

Gjithashtu, policia ka njoftuar se vetura e tipit Land Rover ishte me targa të Maqedonisë së Veriut dhe drejtohej nga: B.S., (viti i lindje 1970, shtetas i Maqedonisë së Veriut).

“Kjo veturë është dërguar për kontrollim në ‘vijën e dytë’ dhe gjatë procedurave identifikuese e kontrolluese nga zyrtarë policorë të PK-së dhe zyrtarë nga FRONTEX-i të cilët janë me mision në
Vërmicë, është ardhur në përfundim se vetura në fjalë rezulton e vjedhur në vitin 2021 në Bullgari”, njofton policia.

Lidhur ma rastin është njoftuar edhe prokurori ku është iniciuar rasti penal./Gazeta Infokus/

Të tjera