Lajme

Policia konfiskon në Leposaviq një pushkë gjuetie me leje të lëshuar nga Serbia

Autori: Gazeta inFokus 10:24 | 18 March 2024

Policia ka njoftuar se një person është arrestuar më Leposaviq, pasi i është gjetur një pushkë gjuetie e lëshuar nga shteti i Serbisë.

I dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

“ARMËMBAJTJE PA LEJE – Leposaviq 17.03.2024-11:00. Ështe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie e kalibrit 5.5 mm dhe leja e armës e lëshuar nga shteti i Serbisë. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar, rasti vazhdon në procedur të rregullt.”

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera