Lajme

Policia jep detaje për ngjarjen e rëndë mbrëmë në Baks të Skenderajt

Autori: Gazeta inFokus 09:33 | 24 July 2022

Një vrasje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Baks të Skenderajt.

Lidhur me këtë nga Policia e Kosovës kanë deklaruar se raportuar se në rrethana të panjohura janë plagosur mes veti tre meshkuj kosovarë.

“Dy të lënduar janë dërguar në emergjencën e Skenderajt, njëri nga ata ka ndërruar jetë,  ndërsa tjetri është dërguar në QKUK, kurse i treti është dërguar fillimisht në emergjencën e Drenasit e më pas në QKUK. Nga të dyshuarit janë konfiskuar një AK 47 dhe një pushkë gjuetie”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë është dërguar në obduksion, ndërsa dy të dyshuar dërgohen në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

VRASJE E RËNDË/ Fsh.Baks,Skenderaj, 23.07.2022-19:05 .Raportohet se në rrethana të panjohura janë plagosur mes veti tre meshkuj  kosovarë. Dy të lënduar janë dërguar në emergjencën e Skenderajt, njëri nga ata ka ndërruar jetë,  ndërsa tjetri është dërguar në QKUK, kurse i treti është dërguar fillimisht në emergjencën e Drenasit e më pas në QKUK. Nga të dyshuarit janë konfiskuar një AK 47 dhe një pushkë gjuetie. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë dërgohet në obduksion, ndërsa dy të dyshuar dërgohen në mbajtje.

Të tjera