Lajme

Policia jep detaje për arrestimin e dhunshëm Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 09:56 | 14 September 2020

Në një video të publikuar nga mediat në rrjetet sociale të shtunen shihet një arrestim i dhunshshëm që i bëhet një qytetari.

Krejt kjo në prezencë të familjes së tij, shkruan Gazeta Infokus.

Ndërsa në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës jepen detaje se pse ndodhi ai arrestim.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës personi në fjalë nuk ka respektuar personat zyrtar dhe i ka sulmuar ata, shkruan Gazeta Infokus.

“Është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar pasi që i njëjti nuk ka respektuar urdhrat e personave zyrtar si dhe ka sulmuar të njëjtit. Gjatë arrestimit zyrtarët policor kanë pësuar lëndime trupore.  Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport./Gazeta Infokus/

Të tjera