Lajme

Policia ia ndal “hovin” Vetëvendosjes | NUK LEJOJMË ASNJË PROTESTË!

Autori: Gazeta inFokus 15:28 | 25 March 2020

Sekretari i Vetëvendosjes për Prishtinë, Valdrin Ahmeti, pavarësisht se Kosova po përballet me pandeminë e Koronavirusit dhe është paralajmëruar që këto janë javë kritike, në mënyrë skandaloze ka bërë thirrje që të dilet e të protestohet.

Kjo pavarësisht thirrjeve të mjekëve që të qëndrohet brenda e të mos dilet jashtë, pasi rrezikohet jeta, shkruan gazeta inFokus.

Gazeta inFokus ka kontaktuar edhe me Policinë e Kosovës.

Këta të fundit, duke mos dashur që të komentojnë asnjë deklaratë apo vendim, shkurtë për inFokusin kanë thënë që janë të vendosur dhe se asnjë tubim apo protestë në asnjë formë nuk do të lejohet./Gazeta inFokus/

 

Të tjera