Lajme

Policia i “sakaton” qytetarët

Autori: Gazeta inFokus 11:13 | 21 October 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është rritur numri i personave të gjobitur nga Policia për mosrespektimin e ligjit, shkruan Gazeta Infokus.

Më saktësisht janë gjobitur 446 persona që nuk kanë respektuar masat që parasheh parandalimin dhe luftimin e Covid-19.

Ndërsa janë shqiptuar edhe 1 538 tiketa për personat që nuk kanë respektuar ligjin në trafik, kanë ndodhur 21 aksidente me të lënduar si dhe 36 aksidente të tjera kanë ndodhur me dëme materiale.

Në 24 orët e fundit janë arrestuar 34 persona, 23 persona të tjerë janë dërguar në mbajtje si dhe 1 person është në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

 

Etiketa:

Të tjera