Lajme

Policia gjobit mbi dy mijë qytetarë brenda një dite në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 10:06 | 29 September 2022

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka dënuar 2 mijë e 8 qytetarë të cilët nuk kanë respektuar ligjin në trafik, shkruan Gazeta Infokus.

Në po të njëjtën ditë kanë ndodhur 41 aksidente trafiku, ku prej tyre një aksident ka ndodhur me fatalitet, 12 aksidente të tjera kanë ndodhur me të lënduar si dhe 28 aksidente kanë ndodhur me dëme materiale.

Po ashtu Policia e Kosovë brenda kësaj dite ka arrestuar 15 persona, 12 të tjerë janë dërguar në mbajtje si dhe 2 të tjerë janë në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera