Lajme

Policia gjobit mbi 1,500 qytetarë

Autori: Gazeta inFokus 13:17 | 20 February 2021

Policia e Kosovës ka shqiptuar 1,561 gjoba ndaj të gjithë atyre që nuk po e respektojnë ligjin, shkruan Gazeta inFokus

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 376 gjoba për personat që nuk i kanë zbatuar masat që parasheh ligji për luftimin dhe parandalimin e pandemisë.

Ndërsa për shkelësit e rregullave të trafikut u shqiptuan 1,185 gjoba.

Gjithashtu, gjatë ditës së premte janë arrestuar 14 persona, 9 janë dërguar dhe 1 është dërguar në vuajtje të dënimit. /Gazeta inFokus/

Të tjera