Lajme

Policia gjobit afro dy mijë qytetarë brenda një dite

Autori: Gazeta inFokus 09:19 | 25 January 2022

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë ka dënuar 1 969 persona që nuk kanë respektuar ligjin, shkruan Gazeta Infokus.

Prej tyre, 1 430 persona janë dënuar për mosrespektimin e ligjit në trafik ndërsa, 539 persona të tjerë janë dënuar për mosrespektimin e masave anti-Covid.

Në të njëjtën ditë policia ka arrestuar 15 persona, 9 të tjerë janë dërguar në mbajtje si dhe 3 persona të tjerë janë në vuajte të dënimi./Gazeta Infokus/

Të tjera

rel="nofollow"