Lajme

Policia e Kosovës patrulla në gjithë vendin, bën thirrje të respektohen masat antiCOVID

Autori: Gazeta inFokus 23:04 | 25 April 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke zbatuar në të gjitha rajonet planin operativ për parandalimin e masave antiCOVID, shkruan Gazeta Sinjali,

Përmes një njoftimi, Policia ka bërë të ditur se janë ndërmarrë masa ndëshkuese ndaj atyre që nuk zbatojnë masat antiCOVID.

“Policia, vazhdon të bëjë thirrje, për respektim të vendimeve dhe masave të ndërmarrë, në mënyrë që të gjithë së bashku të ruajmë shëndetin dhe jetën e qytetarëve”, thuhet ndër të tjera në njoftim

Të tjera