Lajme

Policia e Kosovës, në zbatim të masave të reja antiCovid, zbrazen rrugët

Autori: Islam Morina 00:10 | 31 August 2021

Këtë të hënë nga ora 22:00 ka filluar së aplikuari masa për ndalim qarkullimi deri në ora 05:00 të mëngjesit.

Policia e Kosovës është duke zbatuar këtë masë dhe kanë publikuar pamje nga pjesë të ndryshme të qytetit ku shihen bizneset e mbyllura e parkingjet e tyre të zbrazura dhe pamje të punës së tyre operacionale në zbatim të kësaj mase, shkruan Gazeta Infokus.

“Policia e Kosovës vazhdon angazhimet e saja në zbatim të planit operacional ndaj pandemis COVID-19”, thuhet në postimin e Policisë së Kosovës në faqen zyrtare të saj në Facebook./Gazeta Infokus/

Të tjera