Lajme

Policia dënon rreth 2000 persona brenda një dite

Autori: Gazeta inFokus 09:27 | 30 December 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovës policia ka dënuar 1 895 persona që nuk kanë respektuar ligjin, shkruan Gazeta Infokus.

Prej tyre 1 459 persona janë dënuar për mosrespektim të ligjit në trafik, ndërsa 436 persona janë dënuar për mosrespektim të ligjit anti-Covid.

Në këto 24 orë janë arrestuar 20 persona si dhe 11 të tjerë janë dërguar në mbajtje./Gazeta Infokus/

Të tjera