Lajme

Policia bëhet gati para protestës së veteranëve të UÇK-së (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 07:46 | 16 June 2022

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka paralajmëruar për sot (e enjte), protestë gjithëpopullore në shenjë kundërshtimi për miratimin e Ligjit për pagën minimale.

Policia e Kosovës ka bërë përgatitjet e nevojshme operacionale policore, me qëllim të ruajtjes së rendit dhe qetësisë publike si dhe mbarëvajtjes së protestës.

Ekipi i Klan Kosovës ju sjell fotografi nga vendi i ngjarjes:

Të tjera