Fun & Video

Policia amerikane me super makinat Ford me nga 730 kuajfuqi (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 12:32 | 15 May 2017
Kompania Ford do të lansojë një edicion të limituar të modelit Mustang, që do të dedikohet vetëm për njësitet policore në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara.

Në këtë makinë do të bëhen disa rimodelime, si dhe do t’i shtohen kuajfuqitë duke e arritur në gjithsej 730 njësi,

Me anë të kësaj veture 5.0-litra V8, keqbërësit dhe shkelësit e rendit do ta kenë pothuajse të pamundur të ikin.

Megjithatë, nuk bëhet e ditur kur lansohet ky projekt i përbashkët dhe sa është shpejtësia që do të arrijnë këto vetura.

Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera