Lajme

Policët në Prishtinë në aksion, dënojnë udhëtaret pa maska në autobusët e trafikut urban

Autori: Gazeta inFokus 09:31 | 09 November 2021

Policia e Kosovës ka nisur mëngjesin e së martës me një aksion për respektimin e masave anticovid në lagjen Lakrishtë në Prishtinë.

Në rrugën për Fushë Kosovë, dy vetura të policisë dhe pesë policë po ndalin autobusët të cilët kanë numër të madh të udhëtarëve, duke dënuar edhe përgjegjësit e trafikut urban për numrin e madh të udhëtarëve si dhe udhëtarët që janë pa maska.

E këtij aksioni të policisë nuk i kanë shpëtuar as autobusët privatë e taksi 1-shat./Gazeta Infokus/

 

 

 

Të tjera