Lajme

Polica gjobit mbi 1,800 qytetarë dhe arreston 15 persona

Autori: Gazeta inFokus 09:59 | 03 March 2021

Policia e Kosovës ka shqiptuar 1,855 gjoba ndaj të gjithë atyre që nuk po e respektojnë ligjin, shkruan Gazeta inFokus

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 622 gjoba për personat që nuk i kanë zbatuar masat që parasheh ligji për luftimin dhe parandalimin e pandemisë.

Ndërsa për shkelësit e rregullave të trafikut u shqiptuan 1,233 gjoba.

Gjithashtu, gjatë ditës së martë janë arrestuar 15 persona, 9 janë dërguar dhe 2 janë dërguar në vuajtje të dënimit. /Gazeta inFokus/

Të tjera