Lajme

Polica gjobit afër 2,000 qytetarë dhe arreston 34 persona

Autori: Gazeta inFokus 10:17 | 24 April 2021

Policia e Kosovës ka shqiptuar 1,889 gjoba ndaj të gjithë atyre që nuk po e respektojnë ligjin, shkruan Gazeta inFokus

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 751 gjoba për personat që nuk i kanë zbatuar masat që parasheh ligji për luftimin dhe parandalimin e pandemisë.

Sali Berisha “thyen” heshtjen zgjedhore me një fotografi të Kim Kardashian

Ndërsa për shkelësit e rregullave të trafikut u shqiptuan 1,138 gjoba.

Gjithashtu, gjatë ditës së premte janë arrestuar 35 persona dhe 13 janë dërguar në mbajtje. /Gazeta inFokus/

dhe 1 është dërguar në vuajtje të dënimit. /Gazeta inFokus/

Të tjera