Kuzhina

Pogaçe recetë gatimi popullore nga Kosova

Autori: Gazeta inFokus 09:52 | 23 February 2021

Pogaçe është një recetë gatimi popullore nga Kosova. Një recetë gatimi e thjeshtë me bazë brumi që mund të shoqërohet me qumësht, kos apo edhe çaj.

E zë brumin dhe e lë të dyfishohet. E ndan në 4 pjesë dhe i hollon në formë drejtkëndëshit duke i lyer me gjalpë tri të parat.

Petën e pret në 7 pjesë, secilën prej tyre e përdredh dhe e mbështjell. E lë për ardhjen e dytë për disa minuta. E lyen me të kuqin e vesë. Tepsia nr.24. Piqet në 150 gradë për 15′ pastaj edhe për 35′ në 180 gradë.

Të tjera