Lajme

Podujeva nderon Armelën e vrarë në Munih, i vendos emrin e saj Institucionit Parashkollor

Autori: Gazeta inFokus 13:30 | 15 May 2017

Kryetari i komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka njoftuar se që nga nesër një Institucion Parashkollor në këtë komunë do të mbaj emrin”Armela”  për nder të  vajzës se vrarë në Munih

Armela Segashi ishte një nga viktimat që u vranë në sulmin kriminale më 22 korrik 2016 në Munih të Gjermanisë, transmeton Infokusi.com

Ali Songoly, 18 vjeçar la të vdekur nëntë persona dhe i plagosi dhjetë të tjerë duke i qëlluar me armë zjarri në qendrën tregtarë “Olympia” në Munih të Gjermanisë

Në mesin e 9 viktimave  ishin edhe 3 shqiptarë, Armela Segashi, Dijamant Zabërgja dhe Sabina Sula.

Ky Institucioni Parashkollor në Podujevë  deri tani kishte mbajtur emrin “Drita”, transmeton infokusi.com

Postimin e plotë të Velit bërë në rrjetin social “facebook” mund ta gjeni më poshtë:

 

 

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera