Lajme

“Plisat” deklaruan ndihmat e tyre që kanë mbledhur për shqiptarët (Dokument)

Autori: Gazeta inFokus 19:51 | 03 December 2019

Tifozët nga Prishtina, “Plisat” kanë qenë të palodhur në iniciativën për t’a ndihmuar Shqipërinë pas goditjes nga tërmeti.

Ata kanë treguar se gjatë aktiviteve të tyre ndihmëse kanë dërguar në Shqipëri 250 tonë ndihma dhe kanë strehuar 150 familje apo 380 anëtarë, shkruan gazeta inFokus.

Ndër të tjera “Plisat” kanë deklaruar se kanë pranuar 16.883.00 euro prej të cilave 5.120.00 janë ransferuar përmes llogarisë bankare dhe 11.763.00 kesh./Gazeta infokus/.

Sqarimi i plotë:

Të tjera