Lajme

Plenkoviq arrin në Prishtinë, pritet nga Kurti

Autori: Gazeta inFokus 10:28 | 15 November 2021

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq, sapo ka arritur në Prishtinë, ku është pritur me ceremoni shtetërore të organizuar nga homologu kosovar, Albin Kurti.

Plenkoviq dhe Kurti do të kenë një takim sy me sy dhe më pas do të dalin në një konferencë për media në oborrin e Qeverisë, për shkak të interesimit të madh të mediave, njofton Klankosova.tv.

Kryeministri kroat më pas do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, e cila do ta nderoi atë me medaljen presidenciale “Shën Tereza”.

Të tjera