Lajme

Plagoset me armë zjarri një person në Prizren

Autori: Gazeta inFokus 15:59 | 10 January 2022

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur rreth orës 14:30 në lagjën “Jeni Mahallë” të Prizrenit.

Rastin e ka konfirmuar për Gazeta Blic nga Policia në rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Si pasojë është lënduar një person në këmbë.

Ngjarja ka ndodhur për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion.

I dyshuari është arrestuar dhe policia ka konfiskuar një armë.

“Në bazë të konfirmimit të mjekut, i lënduari është jashtë rrezikut për jete. I dyshimti është ndaluar dhe një armë është sekuestruar në vendin e ngjarjes. Policia është duke u marrë me rastin”, ka njoftuar Osmanollaj.

Të tjera