Lajme

Pesë persona në Pejë rrahin një tjetër, arrestohen tre prej tyre

Autori: Gazeta inFokus 09:40 | 12 July 2023

Të martën janë arrestuar tre persona të cilët së bashku me dy të tjerë të cilët gjenden në arrati e kanë sulmuar fizikisht një person i cili si pasojë ka pësuar lëndime trupore.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 21:19 në rrugën “Medlin Olbright”, në Pejë.

Tutje bëhet e ditur se me vendim të prokurorit njëri prej të dyshuarve është dërguar në mbajtje.

-Advertisement-

“Me datën 11.07.2023 janë  arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët së bashku me dy të dyshuar tjerë që gjenden në arrati e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar i cili si pasojë ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit njëri prej të dyshuarve është dërguar në mbajtje, kurse dy të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Black Friday ne Artmotion

Të tjera