Lajme

Përurohet Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Gjermani

Autori: Gazeta inFokus 16:42 | 29 November 2019

Behgjet Pacolli, ministri i jashtëm i Kosovës ka njoftuar se në Gjermani është përuruar Konsullata e Përgjithshme e Kosovës.

Ai tha se kjo konsullatë u formua me qëllim të forcimit të marrëdhënieve të Kosovës me Gjermaninë.

“I Iumtur që në Dusseldorf në kemi përuruar Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës me qëllim forcimin e marrëdhënieve të Kosovës me Gjermaninë, ofrimin e shërbimeve më të mira dhe efektive konsullore për diasporën tonë që jeton në zonën përreth Dusseldorfit në NRË dhe të promovojë marrëdhënie ekonomike dhe tregtare me ekonominë më të madhe në Evropë”, shkruan Pacolli./Gazeta inFokus/

 

 

Të tjera