Lajme

Persona të maskuar shpërthejnë një bankomat në Klinë

Autori: Gazeta inFokus 10:14 | 04 December 2019

Në mëngjesin e të mërkurës, një bankomat në Klinë është shkatërruar më mjetë shpërthyes nga personat të maskuar.

Sipas burimeve të Gazetës inFokus, bëhet fjalë për një bankomat të bankës Raifeissen.

Zëdhënësi i Prokurorisë në Pejë, Shkodrani Nikqit, ka deklaruar për Gazetën inFokus se  personat e dyshuar janë larguar nga vendi i ngjarjes.

“Rreth orës 5:00  të mëngjesit të sotëm, në qendër të Klinës , disa persona të maskuar  me  mjete shpërthyes kanë demoluar bankomatin e një banke.  Të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes”, ka thënë Nikqi.

Sipas tij Policia është duke i punuar në mënyrë intensive për identifikimin dhe arrestimin e tyre./Gazeta inFokus/

 

Të tjera