Lajme

Përplasje mes Hotit dhe Kollçakut: Ju nuk e keni hallin e Policisë, po doni më me shajt mu

Autori: Gazeta inFokus 12:23 | 17 September 2020

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka replikuar, nënkryetarin e Vetëvendosjes, Fatmre Kollçakun, ku ajo kërkoj që Policisë së Kosovës të ju paguhen shetsat e premtuar.

Hoti iu është drejtuar që Kollcakut që se halli i saj nuk janë policet por vetëm të shajnë qeverinë e tij, shkruan Gazeta Infokus.

“A dinë ku e keni halli ju, doni me më shajt mu dhe këtë qeveri, Nuk ja interson problemet e policisë. Mënyrë qysh po e shtronin nuk keni të drejte. Unë e kam gjete kështu si e kam gjet”, ka thënë Hoti.

Hoti ka thënë që Vetëvendosje është ajo që ka nxjerrë Policin në kohë të pandemisë 12 orë jashtë, si dhe kanë mbyllur qytetarët brenda për tre muaj.
Sipas tij kjo ishte edhe arsyeja që në kohën e Kurtit, numri i rasteve të të infektuar ishte i ulët./Gazeta Infokus/

Të tjera