Lajme

Përplasen Bekë Berisha dhe Mefail Bajqinovci: Kurti është pro rus dhe dëshiron të vendosë diktaturë

Autori: Gazeta inFokus 09:39 | 27 March 2020

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha dhe ai i VV-së Mefail Bajqinovci,janë përplasur me njëri tjetrin.

Derisa Bajqinovci i ka thënë Berishës se Qeveritë e kaluara kanë qenë hajdut dhe se e kanë zhvatur shtetin edhe ky i është kundërpërgjigjur.

Ndërkohë ai është përgjigjur se nëse Albin Kurti është i korruptuar politik.

Sipas Berishës Kurti është pro rus dhe dëshiron të vendosë diktaturë në Kosovë. Ai ka shkuar edhe më tutje duke thënë se Kurti manipulon djem e çika të reja.

“Albin Kurti oshtë pro rus, nuk guxon me marrë vendime, don me ba diktaturë në Kosovë e manipulon djem e çika të reja”, është shprehur Berisha në RTK.

Të tjera