Lajme

Përpasja VV-PSD në kuvend, Mujeci tregon si ndodhi

Autori: Gazeta inFokus 12:48 | 01 October 2021

Në Kuvendin Komunal të Prishtinës sot është duke u mbajtur mbledhja e radhës e asamblesë. Në një moment të caktuar është tensionuar situata në këtë mbledhje, shkruan Gazeta Infokus.

Protagonist kanë qenë dy asamblistë, Besnik Mujeci i Vetëvendosjes dhe Vala Peshku e PSD-së.

Mujeci për Gazetën Infokus tha se tema e buxhetit të komunës së Prishtinës ka qenë arsyeja që e ka përpalsur me Peshkun.

“Për shkak të buxhetit ka pas ndërhyrje edhe mos marrja e rekomandimeve nga VV. Ajo më kërcënoj me dhunë fizike por për shkak të gjinisë, natyrisht që nuk i jam përgjigjiur njëjtë” përfundon Mujeci.

Gazeta Infokus ka tentuar të marrë përgjigjet edhe nga asamblistja Vala Peshku por e njëjta nuk ka qenë e qassshme. /Gazeta Infokus/

Të tjera