Lajme

Përparim Rama tregon a ka marrëveshje për bashkëqeverisje me PDK-në në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 10:33 | 05 January 2022

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama nuk e ka mohuar mundësinë e bashkëqeverisjes në Prishtinë së bashku me Partinë Demokratike të Kosovës.

Ai ka thënë se ka një energji të mirë me të gjithë dhe se janë afër një marrëveshjeje, shkruan Gazeta Infokus.

Është po ashtu një energji pozitive për me zgjedh kryesuesin, unë i kam ftu të gjithë që të bashkëqeverisim jemi në proces dhe do të arrijmë një marrëveshje. Po siç thashë jemi të përafruar me të gjithë”, ka thënë ai.

Seanca për zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit është shtyrë për 15 minuta./Gazeta Infokus/

Të tjera