Lajme

Përparim Rama shkon në Policinë e Kosovës, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 15:13 | 26 January 2022

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se ka zhvilluar një takim me Komandantin e Policisë për Rajonin, Kolonel Fahredin Verbovci, dhe komandantët e tri stacioneve policore të kryeqytetit.

Rama përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ka shkruar se ky takim është zhvilluar më qëlli të themelimit të bashkëpunimit me Policinë e Kosovës, shkruan Gazeta Infokus.

“Do të përforcohen forumet ekzistuese dhe do të institucionalizohet bashkëpunimi i rregullt mes dy institucioneve, për sigurinë e qytetarëve të Prishtinës”, thuhet në njoftimin e tij.

Më poshtë gjeni postimin e plotë:/Gazeta Infokus/

Të tjera