Fokus

Përparim Rama në 16 vjetorin e pavarësisë i shton edhe një flamur festës

Autori: Gazeta inFokus 10:26 | 15 February 2024

Në nder të festës së 16 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, sot kanë filluar edhe dekorimet me flamuj të shesheve të Prishtinës, shkruan Gazeta Infokus.

Por një detaj i vogël që po vërehet në këtë vit është shumë llojshmëria e flamujve të vendosur.

I pari i Prishtinës, Përparim Rama, kësaj here vendosi që festës ti shtoj edhe një flamur.

-Advertisement-

Në pamjet që ka realizuar Infokusi këtë vit përveç flamujve të Kosovës dhe Shqipërisë siç vendosen zakonisht në sheshe është vendosur edhe flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kujtojmë se për shkak të rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës ku specifikohet se dinari nuk do të mund të përdoret më si pagesë, Qeveria e Kosovës ka shtuar tension tek ndërkombëtarët e veçanërisht tek SHBA-ja të cilët nuk po e përkrahin këtë vendim.

Madje ka pasur reagime të vazhdueshme ku qeveria e Kosovës nga SHBA-të po konsiderohet si jobashkëpunuese.

Mirëpo ky vendim tashmë është shtyrë për 3 muaj./Gazeta Infokus/

Pamje nga dekorimi i shesheve këtë vit:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera