Lajme

Përleshje me thika në Prishtinë, intervenon një polic (me rroba civile)

Autori: Gazeta inFokus 18:14 | 15 October 2021

Sot rreth orës 15:30, në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë., ka ndodhur një përleshje fizike, ku janë përfshirë disa persona.

Ka qenë reagimi i shpejtë i një zyrtati policor të njësitit special (në rroba civile), në vendngjarje si edhe i zyrtarëve nga stacioni qendra , ai që ka rezultuar me arrestimin e tre personave të përfshirë në këtë rast, si dhe sekuestrimin e një arme të ftohtë – thikë.

Aktualisht policia ka nisë një hetim lidhur me rrethanat që karakterizojnë ngjarjen”, ka deklaruar për Indeksonline, Flora Ahmeti, zedhenese e PK-se.

Të tjera