Lajme

Përfundon takimi në Ohër

Autori: Gazeta inFokus 21:56 | 18 March 2023

Takimi mes kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq, në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, ka përfunduar.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i BE-së, Peter Stano.

“Përfundoi takimi i nivelit të lartë të dialogut të lehtësuar nga BE në Ohër. Josep Borrell do të informojë së shpejti për rezultatin” ka shkruar Stano në twitter.

42,000,000 € u paguan për 11 vjet për demet e shkaktuara nga automjetet e pasiguruara

Të tjera