Lajme

Përfundon seanca gjyqësore kundër Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, të akuzuar për vrasjen e Marigona Osmanit

Autori: Gazeta inFokus 11:12 | 14 July 2022

Ka përfunduar seanca e sotme gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen dhe dhunimin e 18-vjeçares nga Ferizaj, Marigona Osmanit.

Krivaqa është mbrojtur në heshtje, derisa Sejdiu u deklarua i pafajshëm.

Krivaqa edhe u pa duke qarë në Gjykatë, derisa u dërgua atje i veshur me jelek anti-plumb.

Në gjykim morën pjesë edhe prindërit e Marigona Osmanit, derisa u pa prezencë e shtuar e zyrtarëve policorë.

Etiketa:

Të tjera