Sport

Përfundon pjesa e parë mes Arbërisë dhe Ballkanit

Autori: Gazeta inFokus 14:58 | 16 October 2020

Ka përfunduar pjesa mes Arbërisë dhe Ballkanit, duel ky që po zhvillohet në kuadër të javës së gjashtë në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Arbëria ka shkuar në pushim në epërsi prej 1-0 falë golit të realizuar nga Sunaj Hasan në minutën e 35’ të takimit, duke përfituar kështu nga pakujdesia e mbrojtjes kundërshtare.

Në anën tjetër, Mirlind Daku pati një rast për të shënuar për Ballkanin, por që topi goditi shtyllën.

Ndeshja po zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq./Gazeta inFokus/

 

Të tjera