Sport

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes mes Venezias dhe Milanit

Autori: Gazeta inFokus 13:16 | 09 January 2022

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Venezias dhe Milani, që po luhet në kuadër të xhiros së 21-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Stadio Pierluigi Penzo‘, 45 minutat e parë janë mbyllur me rezultat minimal 1-0 në favor Milanit.

Golin për ‘Rosonerët’ e ka realizuar sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, i cili shënoi një gol të lehtë në minutën e 2’ të takimit./Gazeta inFokus/

Të tjera