Sport

Përfundon pjesa e parë e derbit, Drita – Gjilani

Autori: Gazeta inFokus 14:19 | 18 October 2020

Është mbyllur pjesa e parë e derbit ndërmjet Dritës dhe Gjilanit që po zhvillohet në kuadër të xhiros së gjashtë në Superligë, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 45 minutave të parë skuadrat kanë shkuar në pushim me rezultat të barabartë 0-0.

Drita ishte skuadër me e mirë, ku përveç posedimit të topit, pati edhe dy raste shumë të mira përmes Xhevdet Shabanit e Ilir Blakçori, goditjet e të cilëve i priti portieri i Gjilanit, Enea Koliqi.

Gjilani nuk pati asnjë rast të mirë shënimi, përveç një goditje mbi portë të Jackson Ferreira./Gazeta inFokus/

Të tjera