Sport

Përfundon ndeshja në ‘Zahir Pajaziti’, Llapi shënon fitore të madhe ndaj Gjilanit

Autori: Gazeta inFokus 14:56 | 21 February 2021

Llapi ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në xhiron e 20-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Llapjanët kanë triumfuar përballë Gjilanit me rezultat 3-1, në sfidën e zhvilluar në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë.

Golat për vendasit i shënuan Elvis Prençi (3’), Mentor Zhdrella (47’) dhe Kushtrim Shabani (90’) , kurse golin e vetëm për mysafirët e realizoi, Gerhard Progni (54’).

Pas kësaj fitoreje Llapi renditet i shtati me 23 pikë, kurse Gjilani mbetet i katërti me 30 sosh.

Ndeshjen e radhës llapjanët e luajnë në udhëtim te Trepça ’89, kurse gjilanasit e presin Ballkanin./Gazeta inFokus/

Të tjera