Sport

Përfundon ndeshja në Suharekë, Ballkani mposhtë Llapin dhe vazhdon kryesimin në Superligë

Autori: Gazeta inFokus 15:20 | 22 November 2020

Ballkani e ka mposhtur Llapin me rezultat 4-2, në duelin e vlefshëm për javën e 13-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus.

Në sfidën e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Suharekë, Ballkani çështjen e fituesit e zgjidhi qysh në pjesë e parë, pasi realizoi 4 gola, ndërsa llapjanët në pjesën e dytë shënuan dy gola, por nuk arritët të i’a vështirësonin fitoren djelmoshave të Ismet Munishit.

Golat për ‘portokallinjtë’ i realizuan Nazmi Gripshi (12’ edhe 38’), Ermal Krasniqi (23’) dhe Mirlind Daku (44’), kurse për mysafirët shënuan Elvis Prençi (52’) dhe Ahmed Januzi (79’).

Pas këtij triumfi Ballkani vazhdon kryesimin në Superligë me 29-të pikë, tri më shumë se Drita që ka një ndeshje me pak të luajtur, kurse Llapi mbetet i 9-ti me 8-të pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera