Sport

Përfundon ndeshja ndërmjet Portos dhe Chelseas

Autori: Gazeta inFokus 22:49 | 07 April 2021

Chelsea ka marrë një fitore shumë të madhe në udhëtim te Porto, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Londinezët kanë triumfuar me rezultat 0-2, duke bërë një hap të madh drejtë kalimit në gjysmëfinale.

Në ndeshjen e zhvilluar në ‘Estadio Ramón Sánchez Pizjuán’, golat për mysafirët e shënuan Mason Mount dhe Benjamin Chilwell.

Sulmuesi i ri anglez realizoi në minutën e 32’, kurse mbrojtësi anglez shënoi në minutën e 85’.

Ndeshja e kthimit mes Chelseas dhe Portos zhvillohet pas një jave në stadiumin ‘Stamford Bridge’ në Londër./Gazeta inFokus/

Të tjera