Sport

Përfundon ndeshja ndërmjet Leedsit dhe Arsenalit

Autori: Gazeta inFokus 19:28 | 22 November 2020

Ka përfunduar pa fitues sfida ndërmjet Leddsit dhe Arsenalit, e zhvilluar në kuadër të javës së 9-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Ledsi dhe Arsenali kanë luajtur baras 0-0, në duelin e luajtur në stadiumin ‘Elland Road’.

Mysafirët luajtën më një lojtar me pak që nga minuta e 52’, pasi sulmuesi Nicolas Pepe u përjashtua nga loja me karton të kuq pas një ndërhyrje të ashpër në Alioskin.

Granit Xhaka luajti për 90 minuta në këtë ndeshje, ndërsa Shkodran Mustafi ishte në bankë rezervë.

Pas këtij barazimi Arsenali renditet i 11-ti me 13-të pikë, ndërsa Leedsi i 14-ti me 11-të sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera