Sport

Përfundon ndeshja mes Venezias dhe Milanit

Autori: Gazeta inFokus 14:20 | 09 January 2022

Skuadra e Milanit e ka realizuar edhe fitoren e dytë radhazi në kampionat në vitit 2022, shkruan Gazeta inFokus.

“Rosonerët” kanë triumfuar në udhëtim te Venezia me rezultat të lartë 3-0, në sfidën e vlefshme për xhiron e 21-të në Serie A.

Golat për ‘Kuqezinjtë’ i realizuan Theo Hernandez 2x dhe Zlatan Ibrahimovic.

Pas kësaj fitoreje Milani renditet i dyti me 45 pikë, kurse Venezia mbetet e 16-ta me 17-të sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera