Sport

Përfundon ndeshja mes Tottenhamit dhe Chleseas, ja kush kualifikohet në finale të Carabao Cup

Autori: Gazeta inFokus 22:48 | 12 January 2022

Skuadra e Chelseas e ka fituar edhe ndeshjen kthyese ndaj Tottenhamit dhe është kualifikuar në finale të Carabao Cup, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në ‘Tottenham Hotspur Stadium’ në Londër, Chelseas ka fituar me rezultat minimal 1-0 me golin e realizuar nga Antonio Rudiger, i cili shënoi në minutën e 18’.

Me rezultat të përgjithshëm 3-0, ekipi i drejtuar nga Thomas Tuchel e ka dërguar në shtëpi Tottenhamin.

Në finalen e madhe Chelsea do të takohet me fituesin e ndeshjes mes Liverpoolit dhe Arsenalit./Gazeta inFokus/

 

Të tjera