Sport

Përfundon ndeshja mes Athletico Madridit dhe Athletico Bilbaos, kjo skuadër kualifikohet në finalen

Autori: Gazeta inFokus 21:58 | 13 January 2022

Athletico Bilbao është skuadra e dytë që është kualifikuar në finale të Superkupës së Spanjës, shkruan Gazeta inFokus.

Bilbao në gjysmëfinale e ka eliminuar Athletico Madridin, duke e mposhtur me rezultat 2-1.

Golat për Bilbaon i shënuan Yeray Alvarez dhe Nico Williams, kurse për Madridin realizoi portieri i mysafirëve, Unai Simon, i cili shënoi autogol.

Në finale Atheltico Bilbao do të takohet me skuadrën e Real Madridit që mbrëmë mënjanoi Barcelonën, duke e mposhtur me rezultat 3-2 pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta./Gazeta inFokus/

Të tjera